דף הבית · המגזין ·אוהב להתחכם? על "ignorant tattoo" שמעת?

המגזין

אוהב להתחכם? על "ignorant tattoo" שמעת?

יצא לכם פעם לראות קעקוע ולהגיד – אלוהים אדירים מי אחראי לתועבה הזאת? סביר להניח שכן. לרוב לא נעים להגיד כלום כדי לא לפגוע במקועקע או במקעקע' אבל תאמינו או לא – לאחרונה סוחף את העולם טרנד חדש של קעקועים מכוערים בכוונה.

כמה מכוערים? מכוערים כמו קדאפי אחרי מאורעות האביב הערבי     או כמו איש הפיל ביום גרוע במיוחד. אה, ויש גם שם לסגנון המופלא הזה – בלעז הוא נקרא "ignorant tattoo"  (נשמע פחות טוב בעברית – "קעקוע בור") ולמרבה הצער, הסגנון הנ"ל הגיע גם למחוזותינו (יש גם חסרונות לזה שכולנו הפכנו לכפר גלובאלי קטן…).

אבל מה לעזא#ל הקטע ב- ignorant tattoo ? בואו ננסה לענות על זה

זה מצחיק שדווקא בתור הזהב של הקעקועים, כשהמיקרו ריאליזם חוגג ואומנים מוכיחים כל פעם מחדש שאין כזה דבר בלתי אפשרי, אנשים מסוימים בוחרים ללכת על הפוך ולקעקע דברים מזעזעים, אבל מי אנחנו שנשפוט? הרי היופי הוא בעיני המתבונן וכל השיט הזה (למרות שסביר להניח 9 וחצי אנשים מתוך עשרה לא יראו את ה"יופי" ב- ignorant tattoo,  שבא לידי ביטוי כסוג של פיוז'ן של קעקועי כלא ישנים, קעקועים רוסיים וקעקועים מחתרתיים משנות ה-90. הקווים עקומים, הפרטים לא מדויקים והווייב הכללי הוא מאוד מתאמץ שלא להתאמץ (סגנון של "פשוט זרקתי על עצמי את מה שיש בארון…" ודומיו).

ידיים רועדות? הוסמכת לקעקע ignorant tattoo…

ה- ignorant tattoo מלווים לרוב במשפטים מצחיקים או גסים וסביר שתראו אותם על אנשים מאוד מיוחדים, דניאל הוא אחד מהם. "התחלתי להתקעקע בגיל 15, בהתחלה עשיתי קעקוע של סנונית, משהו קלאסי. המשכתי להתקעקע בסגנון קלאסי ואז יום אחד ראיתי עיצוב ממש מצחיק באינסטגרם ואמרתי שאני מת לעשות אותו". העיצוב המדובר, הוא של חתול שמפליץ שתי קרני שמש. החתול נראה כאילו ילד בן 4 בלי יותר מדי כישרון צייר אותו, אבל כנראה שזה הקטע. "זה היה כל כך מכוער שזה הרגיש לי יפה, לא יודע איך להסביר את זה. משהו בקעקוע הזה פשוט קסם לי". מאז הספיק דניאל לעשות עוד כמה קעקועים בסגנון הידוע לשמצה ואין לו שום חרטות "אני אוהב את כל הקעקועים שלי ולא מתחרט על אף אחד מהם, הם חלק ממי שאני".

ונסיים בציטוט מתוך "עובדה" של אילנה דיין – "ומה אומרים על כל זה? – לא אומרים"

מה שבטוח שהסגנון הזה פותח אפשרויות עבודה בתור מקעקעים גם עבור אנשים שסובלים מפרקינסון. לעשות מהלימונים לימונדה וזה…