דף הבית · המגזין ·איך לטפל בקעקוע?

המגזין

איך לטפל בקעקוע?

עשיתם את זה ויש לכם קעקוע חדש. מזל טוב! עכשיו, לאחר שכבר התחדשתם בקעקוע החדש שתמיד רציתם, הגיע החלק הרציני – איך לטפל בקעקוע, אתם הרי לא רוצים לעשות לעצמכם נזק.

קודם כל: הגיינה

חשוב מאוד להקפיד על טיפול ראוי על מנת שהקעקוע לא יזדהם חלילה ויחלים בצורה מיטבית. אז מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בקעקוע? הכנתי לכם את המדריך המלא שיסביר לכם איך עושים את זה הכי נכון.

אמנם לכל מקעקע יש את שיטות הטיפול הייחודיות שלו, אבל על דבר אחד כולם מסכימים – עטיפת הקעקוע בניילון נצמד. אחרי שהתקעקעתם, ועברתם את בוק ה'בת מצווה' והצטלמתם מכל הזוויות, השלב הבא והחשוב ביותר.

עטיפת הקעקוע בניילון נצמד

הדבר החשוב ביותר הוא לעטוף את אזור הקעקוע בניילון נצמד על מנת להגן על הקעקוע ולשמור על סטריליות כדי למנוע זיהומים ולאפשר לקעקוע להחלים כמו שצריך. צריך לזכור שקעקוע הוא בעצם "פצע" מכוון שאנחנו יוצרים על הגוף, ולכן יש לתת לו את זמן ההחלמה ואופן הטיפול המסור ביותר.

אז סיימנו את הקעקוע והוא עטוף בניילון נצמד. אחרי שלוש שעות יש להוריד את הניילון, לשטוף במים פושרים עם סבון, ולתת לאזור להתייבש לבדו, או לחילופין לטפוח בעדינות על הקעקוע עם נייר סופג או צמר גפן עד שהאזור מתייבש. לאחר השטיפה יש לחבוש שוב את הקעקוע עם ניילון מחדש, ולהחליף שוב לאחר שלוש שעות, ואף ללכת לישון עם הניילון הנצמד עטוף סביב הקעקוע שלכם.

וחוזר חלילה: בבוקר יש להוריד את הניילון, לשטוף עם מים וסבון, לייבש ולמרוח משחה. ההמלצה שלנו היא 'בפנטן פלוס', אך קיימות משחות רבות ומומלצות אחרות בשוק. את המשחה יש למרוח בין פעמיים לשלוש ביום, תוך הקפדה על שכבה דקה מאוד. שימו לב: מריחת כמות גדולה של משחה עלולה להזיק יותר מלהועיל.

כמה זמן לוקח לקעקוע להחלים?

החלמת קעקוע לוקחת בין שבועיים לשלושה חודשים, תלוי בגודל הקעקוע, האזור בגוף והגוף של המקועקע עצמו. במהלך שלושת השבועות הראשונים שאחרי הקעקוע יש להימנע מחשיפה מרובה לשמש (מריחת קרם הגנה על הקעקוע כשיוצאים החוצה היא כמובן מבורכת) וכן כניסה למקורות מים (בריכה, ים, ג'קוזי, מעיין). אז כמו שאמרתי, תשכחו מהים, לפחות בשלושת השבועות הראשונים.

במהלך תקופת שלושת שבועות ההחלמה, תתחילו לשים לב שהקעקוע מתקלף. אך אל דאגה, מדובר בהליך נורמלי לחלוטין. אבל פה אתם צריכים להיזהר כי נכון, זה אמנם מפתה, אך יש להימנע מקילוף יזום וגירוד של הקעקוע. וקבלו טיפ לסיום: הימנעו מלבישת בגדים צמודים בשבועיים שאחרי הקעקוע, תודו לי אחר כך. סיימתם לטפל בקעקוע החדש שלכם, ועכשיו, תתחדשו!