דף הבית · המגזין ·מלחמת הצבעים – קעקועים צבעוניים נגד קעקועים שחורים

המגזין

מלחמת הצבעים – קעקועים צבעוניים נגד קעקועים שחורים

כמה שאנחנו אוהבים לבחור. הרי לכל אחד מאיתנו יש מועדף מבין הבאים: פפסי נגד קוקה קולה, אדידס נגד נייקי, הפועל נגד מכבי, סמסונג נגד אפל, פדרר נגד נדאל ורונאלדו נגד מסי – כולם קרבות ענקים שאי אפשר שלא לתפוס בהם צד, אבל מה לגבי קרב הקעקועים הענק, הוויכוח האולטימטיבי של המקעקעים והמתקעקעים כאחד – קעקועים צבעוניים או שחור-לבן? בואו נרד לשורש העניין.

מיתוס הקעקועים הצבעוניים

קיים מיתוס, לפיו קעקועים בצבע דוהים מהר יותר מאלו שנעשים בשחור ואפור. המיתוס אכן מבוסס על סמך העובדה שבימים עברו כמות הצבעים הייתה מצומצמת יותר, הצבעים לא נשמרו כראוי וכמובן, הטכניקה הייתה בתחילת דרכה ואנשים לא ידעו איך להשתמש בצבעים.

היום ניתן להגיד בפה מלא שקעקועים צבעוניים לא דוהים מהר יותר מקעקועים שחור-לבן, זאת כמובן בהנחה והמקעקע שבחרתם הוא מקצועי ויודע להחדיר את הצבע בטכניקה הנכונה.

ומה לגבי שאר ההסתייגויות מקעקועים בצבע? ובכן, קעקועים צבעוניים "תופסים" פחות טוב על עור כהה. הם לוקחים יותר זמן ונחשבים לכואבים יותר. אבל, וזה אבל גדול, היום יש מקעקעים מוכשרים שעושים פלאים עם הפלטה – בין אם מדובר על קעקועים ריאליסטיים שדורשים צבע, קעקועים בסגנון יפני או לחילופין קעקועי צבעי מים שצברו פופולאריות לאחרונה.

אז מה הקטע עם קעקועים שחורים?

אין ספק שלקעקועים צבעוניים יש קסם שאי אפשר לקבל בקעקועים שחור-לבן, אבל חשוב לזכור שגם לקעקועים בשחור-לבן יש יתרונות רבים שאין לצבעוניים. קל יותר לעשות אותם טוב, יש להם מראה קלאסי ולא נמאס ופחות סביר שיפריעו לבחירות לבוש, שחור הולך עם הכול.

בתור אדם עם למעלה מ-30 קעקועים שכולם שחורים, אפשר לחשוב שאני משוחד או שהעור שלי כהה מידי לקעקועים צבעוניים. שתי ההנחות האלו לא נכונות. אני גם לבן כשלג וגם מעריך קעקועים בכל צורה, צבע, גודל וסגנון.

באופן אישי בחרתי להישאר ללא צבע כי האפשרויות רבות מידי ברגע שמכניסים אותו למשוואה וקל ללכת לאיבוד בתחום כל כך מהפנט, זה עולם ומלואו ואני אוהב להתקבע על סגנון יחסית אחיד ובתור בעל ניסיון אוכל להגיד שיותר קל לעשות את זה כשנמנעים מצבע.

בכל מקרה, כמו שאר הקרבות שתוארו למעלה, כנראה שגם בקרב הזה לא תהיה הכרעה כי בסופו של דבר הכול תלוי בטעם האישי. הטיפ היחידי שלי למתקעקעים בצבע הוא לבדוק היטב שהמקעקע מומחה בעבודה עם צבעים כי כאמור, קל מאוד לפשל איתם.