דף הבית · המגזין ·סטטיסטיקות קעקועים

המגזין

סטטיסטיקות קעקועים

הגיע הזמן שגם ניתן לכם נתונים מספריים, כמותיים, מהעולם. רק בשביל שתדעו א אתם בסטטיסטיקה או מחוצה לה. אולי זה חשוב לכם ואולי זה לא, אבל ריכזנו לכם את כל המידע היבש בנושא.

אז אי פעם עניין אתכם לדעת מהי המדינה המקועקעת ביותר בעולם? אז אני חוזר ואומר שגם אם לא, אותי זה מעניין, ואני בתכל'ס קובע מה קורה פה, אז להלן מגוון סטטיסטיקות קעקועים להנאתכם, או לסבלכם. אתן לכם להיות השופטים של זה.

למרבה ההפתעה, המדינה עם אחוז המקועקעים הגבוה בעולם היא דווקא ארץ המגף! לפי מחקר של חברת "דליה" הגרמנית  ל-48% מאוכלוסיית המדינה לפחות קעקוע אחד.

אחריה נמצאת דווקא שבדיה עם 47%. למקום השלישי והמכובד הגיעה ארצות הברית עם 46%, אחריה אוסטרליה וארגנטינה עם 43%.

ספרד עם 42%, דנמרק עם 41%, אנגליה עם 40%, ברזיל עם 37%, צרפת וגרמניה עם 36%, יוון עם 35%, דרום אפריקה, רוסיה וקנדה עם 33%, מקסיקו עם 32%, טורקיה עם 30% ואחריה ישראל עם 25%.

מה זה אומר לגבינו? שאחד מכל ארבעה אנשים בישראל הוא מקועקע, שזה נתון לא רע ואף מפתיע בכלל בהתחשב ביחס של היהדות לקעקועים.

למרות שבאיטליה אחוז האוכלוסייה שעליו לפחות קעקוע אחד הוא הגבוה בעולם, הסבירות שתמצאו שם אנשים עם יותר מקעקוע אחד היא לא גבוהה במיוחד. לעומת זאת בשוודיה ובארצות הברית ממוצע הקעקועים לאדם הוא 4.

עוד נתון מפתיע הוא אחוז המקועקעים בגילאים הרלוונטיים. הרי על פי ההנחה הרווחת, הצעירים הם המקועקעים ביותר. אבל לפי מחקר נוסף של חברת "דליה", בעוד ל-32% מהמשתתפים בסקר מגיל 14 עד 29 יש קעקוע ל-45% מהמשתתפים בגילאי 30-49 יש קעקוע.

ומה קורה בגזרת הקשישים? ל-28% מהאנשים מעל גיל 50 יש קעקועים! אהבתם? יאללה, בואו ננפץ עוד כמה סטיגמות.

חידה: מי יותר מקועקעים, גברים או נשים? בניגוד למה שרבים חושבים, יש יותר נשים מקועקעות מאשר גברים מקועקעים (40% אצל נשים ו-36% אצל גברים).

נתון נוסף שמעניין אם אי פעם חשבתם עליו: אנשים משכילים מקועקעים יותר. 32% מול 26% אצל אנשים ללא השכלה גבוהה.

ומה לגבי חרטות? 72% מהנשאלים בסקר אמרו שהם לא מתחרטים על הקעקועים שלהם. אבל אם כבר בחרטות עסקינן, השבדים, הדנים והישראלים נוטים להתחרט יותר מאחרים על הקעקועים שלהם. אם נתמקד רגע בישראל, 38% מהישראלים ענו כי הם מתחרטים על לפחות אחד הקעקועים שלהם.

כל הנתונים הם לפי סקר של חברת "דליה" הגרמנית