דף הבית · המגזין ·שונית קוגן וקעקוע אריה

המגזין

שונית קוגן וקעקוע אריה

לפני כ-6 שנים כשהתאומים שלה היו בני שנה בלבד, עברה שונית קוגן (40) הליך גירושים קשה מאוד "היה לי מאוד מסובך עם הגרוש, היו הרבה מלחמות אגו. אני באתי אל התהליך עם פנים לשלום אך לצערי זה לא צלח ודברים לא הסתיימו טוב. הייתי במקום מאוד נמוך והחלטתי בעת המשבר הזה שאני הולכת להגשים את עצמי. הבעיה הייתה שלא היה לי שקל בארנק, באמת. אפילו לא שקל. בסופו של דבר, איכשהו, הצלחתי להתגבר על זה והצלחתי להירשם לתואר במשפטים, זה היה חלום שלי כבר שנים".

וזה לא היה החלום היחידי ששונית הגשימה מאז. "לפני כמה חודשים עשיתי את הקעקוע השלישי שלי – זה שמסמן את כל מה שעברתי בשש השנים האחרונות". הקעקוע עליו היא מדברת, הוא קעקוע ריאליסטי של אישה עם מעין ראש של אריה על ראשה.

"האריה שבי ניצח – מצופה מאישה להיות לביאה, טוטאלית למשפחה ולטריטוריה שלה, אבל אני לא לביאה. אני אריה. אני נאמנה קודם כל לעצמי ולאינטרסים שלי ואז לשאר. האריה דואג כשצריך אותו, כשהעוצמה שלו באמת נדרשת. הוא לא נלקח כמובן מאליו. בניגוד אליו, לביאה עושה דברים מלית ברירה, האריה לא חייב לעשות כלום. הוא יודע בדיוק איך, למה ומתי הוא צריך להיכנס לפעולה. אומרים שאמא צריכה להיות קודם כל בשביל הילדים, זה לא מדויק לדעתי. לפי דעתי אישה שלא מביאה את עצמה לידי ביטוי בפני הילדים שלה לא מהווה מודל הורי חזק. הורה צריך להראות לילדים שלו שהוא אדם עצמאי ואחר כך כל השאר. אמנם הטבע ברא אותי כמו לביאה, אישה, אבל אני אומרת שאני לא חייבת להיות לביאה, אין סיבה שלא אתן לאריה שבי לצאת החוצה ולהנחות אותי בדרך. היום אני נמצאת במקום כל כך טוב, גם עם העבודה, וגם עם הילדים. אני מלמדת אותם להעז ולא לוותר אף פעם. לתת לאריה שבהם לצאת החוצה. הרעיון בקעקוע הוא שכל פעם שקשה לי אני מסתכלת על היד ואומרת לעצמי שאני חזקה ושיש לי אריה בפנים".

שונית מספרת שאילו היה לה מספיק כסף כל צד ימין שלה היה כבר מקועקע אבל מבטיחה שבקרוב תרחיב את אומנות הגוף שלה. "אני לא רואה קעקוע כמותרות, זה משהו בשביל הנפש שלי. אני חוסכת כסף וכשאני מוציאה אותו על הקעקועים אני עושה את זה בלב שלם".